Egle: Latvija nevar būt plaukstoša valsts grimstošā kontinentā

Egle: Latvija nevar būt plaukstoša valsts grimstošā kontinentā

Valsts prezidenta padomniece Elīna Egle pauž pārliecību, ka Latvijai būs grūti kļūt par plaukstošu valsti, ja Eiropā valdīs krīze.

Egle intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» sacīja, ka ir saprotama eiroparlamentāriešu skepse pret Eiropas fiskālās stabilitātes līgumu, tomēr skeptiskajai attieksmei pret šo līgumu nevajadzētu aizēnot diskusijas par Eiropas ekonomikas atveseļošanu un diskusiju par jauno Eiropas Savienības budžetu.

«[..] Esmu pārliecināta, ka Latvija nevar būt plaukstoša valsts grimstošā kontinentā. Mēs nevaram katrs par sevi plaukt, ja apkārt mums iet drūmi. Izeja no krīzes var būt tikai kopīga – kamēr katra valsts izeju no krīzes meklēs atsevišķi, tikmēr Eiropa neplauks. Lielā mērā šie atsevišķo krīzes izeju meklējumi saistās ar to, ka Eiropā tiek meklēti jauni līderi. Un jaunie līderi mēģina rezonēt to, ko sabiedrība no viņiem sagaida – proti, pašmāju problēmu risinājumus,» sacīja viņa.

Egle arī neslēpj, ka Eiropas fiskālās stabilitātes līgumsaistības paredzēs veselu rindu mājasdarbu, kas Latvijai būs jāizdara, raksta Apollo.lv. «Valdībai būtu jāsamēro šīs saistības ar valdības deklarāciju un jāskatās, kas prioritāri no tām ir realizējams.»