Dombrovskis: Nākamā gada budžetā ES fiskālās disciplīnas uzstādījumi tiks pildīti

Nākamā gada budžetā Eiropas Savienības (ES) fiskālās disciplīnas uzstādījumi tiks pildīti, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis, kurš jaunajā EK sastāvā izraudzīts par izpildviceprezidentu finanšu pakalpojumu un ekonomikas jomā.

“Ja runājam no fiskālās disciplīna viedokļa, tad redzam, ka kopumā arī nākamā gada Latvijas budžetā šie Eiropas Savienības fiskālās disciplīnas uzstādījumi tiks pildīti,” sacīja Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka oficiāli EK savu viedokli varēs sniegt tad, kad budžets būs EK. Tam jānotiek līdz 15. oktobrim.

“Salīdzinot ar pārējām Baltijas valstīm, Latvijai ir lielākais budžeta deficīts. Tas zināmā mērā ir saistīts ar nodokļu reformas negatīvo ietekmi uz budžetu aptuveni 1% apmērā no iekšzemes kopprodukta pieauguma,” teica Dombrovskis.

Jau ziņots, ka Finanšu ministrijai līdz šā gada 11. oktobrim ir jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā vispārējās valdības budžeta plāna projekts, kā arī likumprojekts par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022. gadam un likumprojekts par valsts budžetu 2020. gadam.

Foto: Eiropas Parlaments