Baltijas valstīs un Spānijā augstākais bezdarba līmenis ES

Latvijā bezdarba līmenis šogad maijā sasniedzis 16,3 % un, tāpat kā iepriekšējos piecos mēnešos, bija otrs augstākais Eiropas Savienībā, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” jaunākie dati. Vēl augstāks bezdarba līmenis bija tikai Spānijā, kur maijā darba nebija 18,7% darbspējīgo iedzīvotāju.

Trešais un ceturtais augstākais bezdarbs bija mūsu kaimiņvalstīs – Igaunijā un Lietuvā, kur bezdarbs sasniedza attiecīgi 15,6% un 14,3% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju. Piektajā vietā bija Īrija, kur maijā bezdarba līmenis bija sasniedzis 11,7%, raksta portāls eiroinfo.lv

Savukārt zemākie bezdarba rādītāji š.g. maijā bija Nīderlandē (3,2%) un Austrijā (4,3%).

“Eurostat” dati norāda, ka salīdzinājumā ar pērnā gada maiju Latvijā, kā arī Lietuvā un Igaunijā bezdarbnieku rindas pieaugušas straujāk nekā citās dalībvalstīs.

Igaunijā šajā periodā bezdarbs pieauga no 3,9% līdz 15,6%, Latvijā no 6,1% līdz 16,3% un Lietuvā no 4,7% līdz 14,3%.

Kopumā Eiropas Savienībā šogad maijā bez darba bija 8,9% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju un tas ir augstākais bezdarbs līmenis kopš 2005.gada jūnija.

Salīdzinājumā ASV šogad maijā bez darba bija 9,4%, bet Japānā – 5,2% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju.

Aģentūra BNS norāda, ka saskaņā ar Latvijas Nodarbinātības valsts aģentūras datiem bezdarba līmenis jūnija beigās Latvijā bija apmēram 11,5% no kopējā ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju skaita.

“Eurostat” dati var atšķirties no Latvijas Nodarbinātības valsts aģentūras datiem – lai tie būtu salīdzināmi ES, visām dalībvalstīm bezdarba rādītāji tiek pārrēķināti pēc ANO Starptautiskās darba organizācijas noteiktajiem kritērijiem. Piemēram, bezdarbnieku skaits tiek rēķināts vecumā no 15 līdz 74 gadiem, bet Latvijā – no 15 gadiem līdz pensijas vecumam – 62 gadiem, norāda BNS.

Avots: Bizness.lv