Valsts kontroliere: Valdība nedrīkst ilgāk ignorēt jautājumu par izdienas pensiju sistēmu

Latvijā beidzot ir jāsakārto izdienas pensiju sistēma, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Viņa norādīja, ka valsts vadība un sabiedrība nedrīkst turpināt ignorēt jautājumu par izdienas pensiju sistēmu. Pēc viņas sacītā, šis jautājums ir iestrēdzis vairāk nekā desmit gadus.

“Izdienas pensijām vecuma robeža nav mainījusies ļoti ilgi. Tāpat arī pensijas summa ir ievērojami augstāka nekā vecuma pensijām, jo tiek rēķināta no pēdējiem trīs gadiem pirms aiziešanas izdienas pensijā,” sacīja Krūmiņa.

Viņa norādīja, ka Valsts kontroles revīzijā konstatēts – 70% izdienas pensijā aizgājušo turpina darbu tajā pašā vai citā jomā.

Viņa apliecināja, ka vērsīsies pie Ministru prezidenta un Saeimas, lai aktualizētu izdienas pensiju problemātiku. Viņa gan arī piekrita, ka, visticamāk, pirms vēlēšanām šim jautājumam neviens nopietni nepieķersies.

Jau vēstīts, ka šodien valsts kontroliere Elita Krūmiņa preses konferencē plkst. 9.30 informē par finanšu revīziju rezultātiem, akcentējot galvenās tendences, kas konstatētas ministriju un centrālo valsts iestāžu finanšu pārskatos.

Foto: Shutterstock