Valdībā virzīs FM nodokļu reformu arī bez “Vienotība” atbalsta

Arī pēc koalīciju partiju – Zaļo un zemnieku savienības, Nacionālās apvienības un partijas “Vienotība” – pārstāvju sēdes trešdien “Vienotība” nav gatava atbalstīt Finanšu ministrijas (FM) virzīto nodokļu reformu.

“Vienotības” ministri šīs dienas valdības sēdē, kad tiks lemts, vai apstiprināt FM nodokļu reformu vadlīnijas, plāno nebalsot vai arī neatbalstīt Finanšu ministrijas izstrādāto un virzīto nodokļu reformu.

Ministru prezidents Māris Kučinskis gan atzina, ka par spīti tam, ka “Vienotība” neatbalsta nodokļu reformu, tā trešdien, 3.maijā, valdības sēdē tiks skatīta. Premjers aicinājis “Vienotību” fiksēt partijai neskaidros jautājumus, par ko nepieciešama papildu diskusija.

Jau vēstīts, ka “Vienotība” otrdien, 2.maijā, nolēma neatbalstīt FM izstrādātās nodokļu reformas pamatnostādnes, jo uzskata, ka reformas piedāvājums nav pietiekami kvalitatīvi izstrādāts.

Finanšu ministrei piedāvājums jāpārstrādā, lai Ministru kabinetā iesniegtu izsvērtu piedāvājumu, kas saskaņots ar ministrijām, valdības sociālajiem partneriem un dažādu nozaru nevalstiskajām organizācijām, norāda partija “Vienotība”.

“Vienotības” ieskatā FM piedāvājumā nav ietverti risinājumi ne finansējuma nodrošināšanai veselības aprūpes sistēmai, ne sociālās apdrošināšanas sistēmas ilgtspējai un sociālā budžeta stabilitātei, kā arī pastāvīga finansējuma nodrošināšanai valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšanai.

FM virzītais dokuments neatspoguļo pietiekamu tautsaimniecības finanšu aprēķinu analīzi un nerada pārliecību par valsts budžeta ieņēmumu daļas ilgtspēju, tādējādi potenciāli radot nepieciešamību veikt citas būtiskas izmaiņas valsts nodokļu sistēmā, norāda Vienotība. Partija uzsver, ka tas sagatavojams, fiskāli vērtējams un apstiprināms kā vienots veselums 2018.gada valsts budžeta un vidēja termiņa budžeta ietvara kontekstā.

Partija atbalsta progresīvas reformas valsts pārvaldē, kas sekmē Latvijas tautsaimniecības attīstību un konkurētspēju, mazina nevienlīdzību sabiedrībā un sasniedz nodokļu ieņēmumus 1/3 no IKP apjomā. Reformas mērķim jābūt sociāli atbildīgai nodokļu politikai, kas spēj ģenerēt pietiekamus budžeta ieņēmumus, lai pastāvīgi un augstā kvalitātē garantētu iedzīvotājiem visus valsts pamatpakalpojumus un sociālo atbalstu.

Foto: Saeimas kanceleja