Sākta pārbaude par iespējamiem Putina meitu slepeniem banku kontiem Latvijā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir sākusi pārbaudi par iespējamiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina meitu slepeniem banku kontiem Latvijā. Tā otrdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina komisijas vadītājs Pēters Putniņš.

“Ja cilvēkam nav citi ierobežojumi, ir tiesības atvērt kontu Latvijas bankā arī Krievijas prezidenta meitām. Ja viņas nav kādos sankciju sarakstos,” skaidroja Putniņš.

Cita lieta esot, ja tas notiek ar kaut kādu kompāniju starpniecību. “Ja tur ir kaut kāds, nezinu, slēpts bizness vai kaut kādas tādas lietas, kas varbūt nav no noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas viedokļa izpētītas. Ja mums parādīsies, piemēram, pārbaudē, ka beneficiāru sarakstos šo personu nav, ir citas personas, un izrādīsies, ka, lūk, ir meita, meitas, lūk, tie ir noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārkāpumi. Tie būs pārkāpumi, tāpēc, ka lietas nav dokumentētas pareizi,” raidījumam sacīja FKTK vadītājs.

Putniņš uzsvēra, ka bankām naudas izcelsme ir jāpārbauda automātiski. “Vai tās ir Krievijas prezidenta meitas vai tās ir arābu šeiha princeses, kādas mums arī šeit šad tad mēdz būt, tam nav pilnīgi nekāda sakara, nekādas atšķirības, kā tiek pārbaudīta līdzekļu izcelsme.”

Kā zināms, ASV žurnāla “Mother Jones” publicētajā materiālā par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās minēts, ka Krievijas prezidenta meitām Latvijā ir slepeni banku konti.

Foto: Getty Images