Šadurskis: Vaidēšanas par izglītības reformu ir par daudz

“Vaidēšanas ir par daudz,” tā komentējot Latvijas Izglītības un zinātnieku darbinieku arodbiedrības (LIZDA) kritiku par izglītības un satura reformu, kā arī priekšlikumu sākt mācības no sešu gadu vecuma, sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” Šadurskis norādīja, ka šāda kritika brīžiem atgādina “Ansīti un Grietiņu pasaku mežā”.

Šadurskis ironizēja, ka skolotāji tiekot pasniegti kā dumjāki nekā patiesībā ir. “Tie nezina, kas notiek skolās un nezina reformas vadlīnijas,” ironizēja ministrs.

Viņš norādīja, ka jaunie mācību satura materiāli jau esot gandrīz gatavi un daudzi skolotāji esot ar tiem iepazinušies, lai arī metodiskie materiāli vēl nav pabeigti.

Savukārt komentējot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu pāriet uz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecumu, viņš norādīja, ka LIZDA, apgalvojot, ka skolotāji nav sagatavoti šai reformai, vaid drusku par daudz.

Viņš skaidroja, ka izglītības uzsākšanas vecums netikšot mainīts un arī turpmāk būšot 5 gadi, bet sagatavošanās posms tikšot saīsināts no diviem uz vienu gadu.

Viņš norādīja, ka jau nākamajā nedēļā reformas varētu skatīt valdībā, un Saeimā likums nonāks aprīļa sākumā.

Kā ziņots, valdošās koalīcijas politiķi kopumā atbalsta principu, ka jauniešiem būtu jāpabeidz skola 18 gadu vecumā, tomēr diskusijas par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma vēl turpināsies.

Foto: Saeimas kanceleja