Saeima steidzami lemj piešķirt tiesības vadītājam saņemt pielaidi valsts noslēpumam

Saeima steidzamības kārtā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā “Par valsts noslēpumu”, paredzot tiesības Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājam saņemt pieeju valsts noslēpumam un to izmantot savā amatā.

Veikto izmaiņu mērķis ir sniegt CVK priekšsēdētājam iespēju iegūt pilnvērtīgu informāciju vēlēšanu sagatavošanas un vadīšanas laikā, ļaujot sekot līdzi iespējamiem riskiem un apdraudējumiem, kas var kompromitēt vai citādi negatīvi ietekmēt vēlēšanu procesu un radīt apdraudējumu nacionālajai drošībai, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Valsts drošības dienesta un Satversmes aizsardzības biroja pārstāvji iepriekš deputātus informēja, ka, piešķirot CVK priekšsēdētājam pieeju valsts noslēpumam, būtu iespējams brīvāk dalīties ar informāciju, kas noderīga ar vēlēšanām saistītu apdraudējumu novērtēšanai un lēmumu pieņemšanai.

Tikmēr koalīcijas partijas iepriekš vienojušās CVK vadītāja amatam virzīt ilggadējo komisijas darbinieci Kristīni Bērziņu.

Tajā pašā laikā Saeima noraidīja pie frakcijām nepiederošā deputāta Alda Gobzema piedāvājumus pārbaudes par pielaižu piešķiršanu valsts noslēpumam attiecībā uz Saeimas deputātiem veikt līdz svinīgā solījuma došanai un liegt attiecīgo pielaidi dubultpilsoņiem.

Foto: F64