Prezidents cer, ka Saeima atbalstīs automātisko pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem

Automātiska pilsonības piešķiršana nepilsoņu bērniem Latvijā ir valsts attieksmes jautājums pret iedzīvotājiem, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā zināms, Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis atkārtoti vērsties parlamentā ar priekšlikumu par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem. Iepriekšējā sasaukuma Saeima prezidenta iniciatīvu noraidīja.

Skaidrojot, kāpēc iestājas par automātisku pilsonību Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem, prezidents uzsvēra, ka “visi bērni, kas piedzimst, ir Latvijas pilsoņi.”

Pēc viņa sacītā, šobrīd esošā sistēma, kad iedzīvotājiem ir jāizvēlas, lai bērnam tiktu piešķirta pilsonība, nav labākā kārtība valstī. “Šim pagaidu režīmam ir jāpieliek punkts,” uzsvēra Vējonis, norādot, ka, ja vecāki vēlēsies, viņi vēlāk varēs atteikties no pilsonības.

Viņa ieskatā, nav normāli, ka bērniem, kuri piedzimst, ir tāds pats statuss kā bijušajiem PSRS pilsoņiem. “PSRS jau krietni sen nav kā valsts,” uzsvēra Vējonis.

Prezidens cerību, ka atbalsta gadījumā tas tiks virzīts uz priekšu kā jebkurš cits likumprojekts – ka tas netiks īpaši kavēts un “nolikts kaut kur zem galda”.

​Tikmēr Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) jau paziņojusi, ka balsos pret Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvu par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem.

Foto: Prezidenta kanceleja