Sabiedrība neatbalstīs, ja Latvijas islāmticīgie vērsīsies tiesā par aizliegumu nēsāt “burkas”

Vairums Latvijas iedzīvotāju neatbalstītu, ka, ja gadījumā, Latvijā tiks ieviests aizliegums nēsāt seju aizsedzošu apģērbu, tiesā pret to varētu vērsties mūsu valsts islāmticīgie iedzīvotāji.

Kā liecina LNT raidījuma “900 sekundes” un sabiedriskās domas izpētes centra TNS veikta aptauja, 13% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā ir pozitīva attieksme pret islāmticīgo gatavību tiesāties ar valsti gadījumā, ja tiks aizliegts nēsāt seju aizsedzošu apģērbu.

Tikmēr vairākumam jeb 78% aptaujāto pret šādu iespējamo tiesāšanos ir negatīva attieksme. Vēl desmitā daļa (9%) iedzīvotāju nav pauduši konkrētu viedokli šajā jautājumā.

Kā vēstīts, Tieslietu ministrijas izstrādātais likumprojekts paredz noteikt ierobežojumu nēsāt seju aizsedzošo apģērbu publiskajās vietās. Šāds ierobežojums attiecās uz jebkura veida seju aizsedzošu apģērbu, piemērām, maskas, balaklavas, ķiveres, lakati un kapuces, kas aizsedz seju, kā arī sieviešu seju aizsedzošs apģērbs (burka vai niqab).

Likumprojekts paredz ieviest ierobežojumu attiecībā uz seju aizsedzošu apģērbu nēsāšanu sabiedriskās vietās, izņemot reliģisko organizāciju dievnamus, lūgšanu telpas, telpas, kurās tiek veikta reliģiskā darbība, kā arī slēgtus privātus pasākumus, kas notiek publiskajā vietā (piemērām, attiecīgu telpu īre privātajam pasākumam). Tāpat ierobežojums neatteicās uz privātpersonai piederošo nekustāmo īpašumu, kur īpašnieks nosaka nekustāmā īpašuma izmantošanas noteikumus un kārtību.

Tā kā spēkā esošais normatīvais regulējums jau šobrīd nosaka objektīvus apstākļus, proti, drošības, veselības un citus apstākļus, kuriem pastāvot, personai ir obligāti jānēsā seju aizsedzošu apģērbu, likumprojektā ir paredzēti attiecīgi izņēmumi, kad ierobežojums nēsāt seju aizsedzošo apģērbu netiek piemērots.

Foto:Stevebidmead/https://pixabay.com/en/users/Stevebidmead-249424//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/