Repše ar VID vadību ir pārrunājis iestādes turpmāko reorganizāciju

Otrdien, 27. oktobrī, finanšu ministrs Einars Repše tikšanās laikā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju Neliju Jezdakovu apsprieda jautājumus par turpmāko VID reorganizācijas procesu, kā arī veicamos pasākumus, kas uzlabotu nodokļu iekasēšanu.

„VID vadībai jāpievērš īpaša uzmanība pelēkās ekonomikas apkarošanai, ievērojot vienlīdzības principu pret visiem nodokļu maksātājiem. Man ir svarīgi, lai reorganizācijas rezultātā VID lielāku vērību pievērš lielajiem nodokļu maksātājiem, bet mazos uzņēmumus atslogotu no pārmērīga auditēšanas sloga. Turklāt VID jāveicina apkalpošanas serviss, kas būtu orientēts uz klientu, nodrošinot pilnvērtīgākas konsultācijas nodokļu maksātājiem un strādājot piecas darba dienas nedēļā, jo valdība ir nākusi pretī VID vadībai un piešķīrusi dienesta darbības nodrošināšanai papildu piecus miljonus latu, lai tādējādi uzlabotu arī nodokļu iekasēšanas rādītājus,” tikšanās laikā norādīja E. Repše.

Pārrunājot ar N. Jezdakovu atbilstoši jaunajai VID struktūrai rotācijas kārtībā Muitas kriminālpārvaldes direktora amatā ir iecelts Marjans Burijs, kas līdz šim pildīja Muitas kriminālpārvaldes direktora vietnieka un Izlūkošanas daļas priekšnieks pienākums. Par Muitas auditu pārvaldes direktora pienākumu izpildītāju ir iecelts Tālis Kravalis, kas līdz šim bija Galvenās muitas pārvaldes direktora vietnieks.

Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes direktora pienākumu izpildītājas amatā iecelta Inga Brutāne, kas līdz šim bija Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes direktore. Tāpat Inga Brutāne ir iecelta Nodokļu maksātāju konsultācijas pārvaldes direktores amatā. Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes direktora amatā ir iecelts Valdis Lubgans, kas līdz šim bija Rīgas reģionālās iestādes (Ziemeļu rajona nodaļas, Latgales priekšpilsētas un Vidzemes priekšpilsētas) nodaļas vadītājs, savukārt Nodokļu kontroles pārvaldes direktores amatā ir iecelta Ināra Pētersone, kas līdz šim ir bija Galvenās nodokļu pārvaldes direktora vietniece.

Avots: BNA Latvia