PV vadītājs: Jauno vilcienu iepirkumā pastāv iespēja piesaistīt ES naudu

Pirmos elektrovilcienus būs iespējams piegādāt sākotnēji plānotajos termiņos – 2020. gada beigās. Taču tas lielā mērā ir atkarīgs no finansējuma piešķiršanas un “Škoda” iespējām, intervijā Latvijas Radio atklāja “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Viņš norādīja, ka jaunie vilcieni tiks piegādāti trīs gadu periodā – līdz 2023. gada. Tajā pašā laikā esot jautājums par finansējuma piešķiršanu.

Lai arī sākotnēji vilcienu iepirkumam ES fondu līdzekļu izmantošana netika plānota, šāda iespēja radās pavasarī, kad tika atņemts ES finansējums Skanstes tramvaja projektam. “Es ļoti ceru, ka Eiropas naudas alternatīva pastāv, tas mazinātu nepieciešamību pēc valsts budžeta līdzekļiem un finansiāli būtu lietderīgi,” pauda “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs.

Valdības lēmumam par finansējuma piešķiršanu jābūt pirms līguma noslēgšanas.

Pēc viņa sacītā, 32 jauno elektrovilcienu cena būs gandrīz 242 miljoni eiro. Rēķinot uz vienu pasažieru sēdvietu, šāda cena esot par 10% zemāka nekā vilcieniem, kurus pirms vairākiem gadiem iegādājās Igaunija.

Kā zināms, Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) noraidījis Spānijas uzņēmuma “Patentes Talgo S.L.” (“Talgo”) sūdzību par AS “Pasažieru vilciens” elektrovilcienu iepirkumu un atļāvis slēgt līgumu ar Čehijas uzņēmumu “Škoda Vagonka” (“Škoda”).

Kā zināms, Spānijas uzņēmums “Talgo” bija atkārtoti iesniedzis sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā par AS “Pasažieru vilciens” elektrovilcienu iepirkumu.

Jau ziņots, “Pasažieru vilciena” iepirkumā par 32 jaunu elektrovilcienu ražošanu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegādi sacentās četri pretendenti – “Talgo”, Šveices kompānijas “Stadler” Polijas meitasuzņēmums, Spānijas “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles” (CAF) un Čehijas uzņēmums “Škoda Vagonka”.

AS “Pasažieru vilciens”, pārvērtējot pretendentu piedāvājumus, ievēroja IUB lēmumā norādīto, tostarp atzinumu, ka “Škoda Vagonka” ir grozījusi vilcienu elektroenerģijas patēriņu. Tā kā pretendentu iesniegtie piedāvājumi tika vērtēti, ņemot vērā vilcienu paredzamās ekspluatācijas izmaksas ilgtermiņā visā vilcienu ekspluatācijas laikā jeb 35 gados, pārvērtējot piedāvājumus, uzņēmums “Škoda Vagonka” ir izrādījies saimnieciski izdevīgākais pēc iepirkuma vērtēšanas kritērijiem.

Foto: F64