Premjers: OIK atcelšana 31. martā valstij izmaksātu miljardu eiro

Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšana 31. martā Latvijai tiesvedībās izmaksātu apmēram miljardu eiro, intervijā LTV raidījuma “Rīta Panorāma” sacīja premjers Krišjānis Kariņš.

Viņš norādīja, ka drīzumā ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) nāks klajā ar ziņojumu par OIK atcelšanu, bet jau tagad zināms, ka valstij nāksies saskarties ar daudzām tiesvedībām.

“No tā, kas man ir stāstīts, varu droši teikt, ka pēc OIK atcelšanas marta beigās var rasties trīs būtiski riski, kurus Latvija nevar atļauties. Proti, viens miljards eiro lieli zaudējumi tiesvedībās pret Latvijas valsti, kā arī tūlītējs elektroenerģijas un siltumenerģijas cenu kāpums,” sacīja premjers.

Pēc viņa sacītā, ir jāatrod pareizais veids kā likvidēt OIK, tādēļ ekonomikas ministrs strādā pie dažādiem risinājumiem, ar kuriem iepazīstinās nākamnedēļ. “Mēs atbrīvosimies no OIK, jautājums ir tikai – kad,” piebilda Kariņš.

Tāpat viņš uzsvēra, ka, ja OIK tiktu atcelts 31. martā, tad papildus vēl pieaugtu gan apkures, gan elektrības rēķini, kas rezultātā patērētājiem nedotu nekādu izdevumu ietaupījumu. “Tātad mēs maksātu to pašu, un vēl papildus par tiesvedībām,” norādīja premjers.

Jau vēstīts, ka Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā obligātā iepirkuma komponentes atcelšanai un marta beigās to iesniegs Ministru kabinetā.

Foto: Valsts kanceleja