Kučinskis: ZZS valsts budžetu atbalstīs tikai tad, ja tiks panākta vienošanās ar pedagogiem

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neatbalstīs 2019. gada valsts budžetu, kamēr valdībai neizdosies panākt vienošanos ar pedagogiem, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas deputāts, bijušais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Pēc viņa sacītā, šī gada budžetu nevar saukt par tehnisku, jo tas pagaidām ir iepriekšējās valdības virzītais budžets. “Pamatā tas ir veidots no mūsu iepriekšējās valdības. Veselības aprūpei palielināts finansējums – normāls, pilnvērtīgs budžets. Par tehnisko viņu sauc tādēļ, lai attaisnotu solījumus, kurus nevar izpildīt,” izteicās Kučinskis.

Viņš uzsvēra, ka pedagogu algu jautājums būs kritērijs kā viņš balsos par 2019. gada budžetu, proti, ja nauda algu palielinājumam tiks atrasta, tad viņš budžeta projektu atbalstīs. Pēc viņa sacītā, ZZS budžetu Saeimas balsojumā neplāno atbalstīt, kamēr nebūs panākta vienošanās ar pedagogiem.

Kā zināms, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 19.martā, konceptuāli atbalstīja šī gada valsts budžeta projektu un lēma to virzīt izskatīšanai pirmajā lasījumā Saeimā. Komisija lēma virzīt arī 14 likumprojektus, kas saistīti ar budžetu, savukārt grozījumus likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” lūgs izslēgt no budžeta projekta paketes.

Saeimu budžeta projekts tiks skatīts šodien ārkārtas sēdē.

Foto: Valsts kanceleja