Politologs: Levits nebūs tautas prezidents

Valsts prezidenta amatam izvirzītajam Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam Levitam ir savas priekšrocības – starptautiskā izglītība un pieredze, taču diez vai viņš būs tautas prezidents, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja politologs Filips Rajevskis.

Pēc viņa sacītā, prezidents varētu tikt izraudzīts jau pirmajā balsošanas kārtā Saeimā. “Ir diezgan liela pārliecība, ka mēs šodien dabūsim prezidentu. Varbūt jau pirmajā kārtā, kas būs kaut kas nebijis,” piebilda politiskas eksperts.

Runājot par to, ka vairāki politiķi nav atklājuši par ko balsos, Rajevskis atzina, ka tā ir samērā ziņā “temperatūras mērīšana”.  “Kariņam kā valdības vadītājam ir svarīgas balsis, lai būtu šis līdzsvars un neviens šajā koalīcijā nejustos eksluzīvs. Ja [Levits] būtu vienīgais kandidāts, varētu teikt, ka tas samazina demokrātiju. Tā kā ir trīs kandidāti, ir debates, diskusija un zināma cīņa,” norādīja Rajevskis.

Viņš atzina, ka Levita, kurš tiek uzskatīts par visticamāko nākamo Valsts prezidentu, priekšrocības ir starptautiskā pieredze un izglītība, taču viņš mīnusi tas, ka viņš ilgus gadus dzīvojis tālu no Latvijas. Tajā pašā laikā, Rajevskis uzskata, ka diez vai Levits būs tautas prezidents. “Viņš būs distancētāks,” pauda Rajevskis.

Kā zināms, šodien notiks Saeimas ārkārtas sēde. Tā sāksies pulksten 10.00, un darba kārtībā – Valsts prezidenta vēlēšanas.

Valsts prezidenta amatam deputāti izvirzījuši Egilu Levitu, Juri Jansonu un Didzi Šmitu.

Foto: F64