Gobzems un atsevišķi KPV LV politiķi plāno referendumu par tautas vēlētu prezidentu

Saeimas deputāts Aldis Gobzems plāno sākt parakstu vākšanu, lai sarīkotu referendumu par tautas vēlētu prezidentu. To Gobzems atklāja intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma”.

Gobzems norādīja, ka neuzskata, ka šodien gaidāmās Valsts prezidenta vēlēšanas ir leģitīmas, jo pozīcija ignorējusi opozīcijas vēlmi vēlēšanas rīkot 5. maijā. “Ja šie paši trīs kandidāti būtu tautas izvēles priekšā, esmu pilnīgi pārliecināts, ka Šmits kļūtu par prezidentu,” norādīja Gobzems.

Viņš un vēl vairāki “KPV LV” deputāti nolēmuši uzsākt nepieciešamās darbības, lai panāktu to, ka nākamais prezidents būtu tautas vēlēts. “Mēs esam gatavi iet uz referendumu, vākt parakstus referendumam. Latvijas tauta ir pelnījusi iespēju izvēlēties demokrātisku prezidentu,” norādīja Gobzems.

Kā zināms, šodien notiks Saeimas ārkārtas sēde. Tā sāksies pulksten 10.00, un darba kārtībā – Valsts prezidenta vēlēšanas.

Valsts prezidenta amatam deputāti izvirzījuši Egilu Levitu, Juri Jansonu un Didzi Šmitu.

Balsošana notiek ar vēlēšanu zīmēm. Šīs būs pirmās vēlēšanas, kurās Valsts prezidentu vēlēs atklāti.

Ja pirmajā vēlēšanu kārtā neviens no kandidātiem neiegūs vismaz 51 balsi, par visiem kandidātiem balsos otrreiz. Ja arī tad neviens netiks ievēlēts, vēlēšanas turpināsies, katrā nākamajā kārtā izslēdzot kandidātu, kurš iepriekšējā kārtā ieguvis vismazāk balsu. Ja pēdējā vēlēšanu kārtā kandidāts nebūs ieguvis 51 balsi, rīkojamas jaunas vēlēšanas.

Foto: Saeimas kanceleja