Pēc 2011. gada nākamais elektroenerģijas tarifu kāpums – 2012. vai 2013. gadā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) paredz, ka elektroenerģijas tarifi varētu pieaugt nākamgad, un tas būs tikai pirmais kāpums, trešdien vēsta «Dienas Bizness». Paredzēts, ka nākamie elektroenerģijas tarifu kāpumi sagaidāmi 2012. vai 2013. gadā, kad pēc krīzes sāks atkopties uzņēmumi.

«Pašlaik uzņēmumi maksā par zaļo enerģiju pilnu obligātā iepirkuma komponenti, kas teju par 100% pārsniedz to, kas kopš 2008.gada sākuma ir fiksēta regulētajā tarifā mājsaimniecībām. Tātad elektrības tarifi mājsaimniecībām nākamgad aprīlī celsies vismaz par šo starpību,» Saeimas Enerģētikas apakškomisijas sēdē sacījis SPRK Ekonomikas analīzes departamenta direktors Jānis Miķelsons.

Elektrības tarifiem jāpieskaita arī sadales tarifu pieaugums, kuru jaunais projekts pašlaik atrodas apstiprināšanā SPRK, raksta portāls Apollo.lv

«Latvenergo» valdes priekšsēdētājs ieteicis nelolot ilūzijas, ka elektrības cena nākamgad varētu nepieaugt. «Realitātei jāskatās acīs. Runa var būt tikai par to, cik liels būs pieauguma apjoms,» viņš norādījis.

Pēdējo reizi elektrības tarifi Latvijā mainījās 2008.gada 1.aprīlī.