No Ventbunkers konta iespējams nelikumīgi aizskaitīti 7,9 miljoni eiro

No Ventbunkers konta iespējams nelikumīgi aizskaitīti 7,9 miljoni eiro

AS Ventbunkers apstiprina medijos izskanējušās ziņas, ka šā gada 4.janvārī, dienā, kad uzņēmuma padomes vadītāja amatu oficiāli zaudēja Olafs Berķis, no AS Ventbunkers uz SIA NN Smart kontu aizskaitīti 7,9 miljoni eiro.

Šobrīd tiek veikta rūpīga šī darījuma izmeklēšana un tiek apsvērta iespēja par notikušo vērsties Latvijas tiesībsargājošās iestādēs. Uzņēmuma valdes, padomes un vairākuma akcionāri ir nobažījusies, ka 7,9 miljonu eiro pārskaitīšana notikusi nelikumīgi, apdraudot potenciālās valsts intereses. 

AS Ventbunkers valde, pārskatot Berķa vadībā noslēgtos uzņēmuma līgumus secinājusi, ka pērnā gada beigās Berķim pakļautais, bijušais AS Ventbunkers valdes priekšsēdētājs Dzintars Kašs noslēdzis līgumu ar SIA NN Smart, tai deleģējot tiesības administrēt AS Ventbunkers norēķinus. Uz šīs firmas kontu 4.janvārī, pārskaitīti 7,9 miljoni eiro.

Uzņēmuma valdes un padomes ieskatā, līguma ar SIA NN Smart noslēgšana rada bažas par apzinātu noziedzīgu darbību. AS Ventbunkers vairākuma akciju pārvaldītājs Rūdolfs Meroni, saistībā ar Berķa un viņa komandas darbību, apsver vēršanos LR Ģenerālprokuratūrā un LR Valsts policijā.

AS Ventbunkers jau informēja, ka šā gada 4.janvārī LR Uzņēmumu reģistrs reģistrēja jauno AS Ventbunkers padomi, bet 9.februārī – jaunu valdi. Līdz ar Uzņēmuma reģistra lēmumiem a/s Ventbunkers padomes priekšsēdētāja amatu zaudēja Olafs Berķis, bet no AS Ventbunkers valdes priekšsēdētāja amata tika atbrīvots Dzintars Kašs.

Uzņēmuma akcionāri ir kompānijas Yelverton Investment B.V., Yelverton Investments B.V., SIA IAG, Austrijas kompānija IAG Industrieanlagen GmbH, SIA Kement, SIA Topmar Baltic Investments, a/s Optima management, a/s Investment Activity, kā arī Aivars Lembergs, Anrijs Lembergs un Līga Lemberga.

Ar LR Ģenerālprokuratūras un Rīgas apgabaltiesas lēmumu Rūdolfs Meroni ir par labu valstij arestēto Aivaram Lembergam un viņa ģimenei slēpti piederošo AS Ventbunkers akcionāru pārvaldītājs.