Meja aicina ES līderus atteikties no nepieņemamām “Brexit” prasībām

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja aicinājusi Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis atteikties no, Londonas skatījumā, nepieņemamām un valsti šķeļošām prasībām tā saucamajās “Brexit” sarunās.

Kā zināms, Austrijas pilsētā Zalcburgā trešdien, 19.septembrī, sākās Eiropas Savienības dalībvalstu neformālais samits, kurā viens no galvenajiem jautājumiem saistīts ar Lielbritānijas izstāšanos no bloka.

Britu premjerministre Terēza Meja Zalcburgā aizstāvēja savas valdības izstrādāto plānu, aicinot ES līderus atteikties no nepieņemamām Brexit prasībām, kas, pēc viņas domām, var sašķelt Lielbritāniju.

Viens no smagākajiem jautājumiem joprojām saistīts ar “cieto” robežu starp Īriju un Ziemeļīriju. Viņa uzsvēra, ka aizstāv sabiedrības intereses šajā jautājumā, bet plašākus komentārus par to nesniedza. Vairums dalībnieku gan uzsvēra, ka jautājums par Ziemeļīrijas robežu joprojām nav atrisināts un to nepieciešams pārstrādāt.

Meja gan norādīja, ka tagad Eiropas Savienības līderu atbildība ir noslēgt “Brexit” vienošanos līdz oktobrim, kā tas tika noteikts iepriekš.

Jau vēstīts, ka, lai arī Eiropas Komisijas “Brexit” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē norādījis, ka atrisināti jau apmēram 85% problēmjautājumu, bet pārējie 15% varētu tikt atrisināti līdz novembra sākumam, kad arī būtu iespējams noslēgt “Brexit” vienošanos, maz ticams, ka tas notiks.

Šobrīd britu premjerministre Terēza Meja saskaras ar pieaugošu opozīcija viņas šķiršanās plānam un daudzi apšauba vai viņa noturēsies amatā līdz gada beigām.

Vissarežģītākie jautājumi joprojām ir saistīti ar Īrijas un Ziemeļīrijas robežu un turpmākajām Lielbritānijas un ES tirdzniecības attiecībām.

Atgādinām, ka 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza šogad martā.

Foto: Getty Images