ASV gatavojas jaunām sarunām ar Ziemeļkoreju par tās kodolatbruņošanos

ASV prezidents Donalds Tramps atzinīgi novērtējis šonedēļ notikušās Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas līderu sarunas, un jau nākamnedēļ ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo varētu tikties ar Ziemeļkorejas ārlietu ministru, lai pārrunātu tās kodolatbruņošanos.

Kā zināms, līdz 20. septembrīm Ziemeļkorejā notiek Dienvidkorejas prezidenta Muna Džēina un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna sarunas. Tikšanās laikā abas puses apspriež “praktiskos pasākumus” saistībā ar pussalas denuklerizāciju.

Kā paziņojis Džēins, Ziemeļkoreja ir piekritusi spert konkrētus soļus denuklearizācijas virzienā un piekritis pilnīgai kodolobjektu demontāžai starptautisko ekspertu klātbūtnē.

Abu līderu tikšanos pozitīvi novērtējis ASV prezidents Donalds Tramps, sociālajā tīklā “Twitter” norādot, ka “Phenjanā notikušais samits bijis aizraujošs” un ir “panākts milzu progress attiecībā uz Ziemeļkoreju”.

Tikmēr ASV Valsts departamenta paziņojumā norādīts, ka Vašingtona ir gatava nekavējoties iesaistīties sarunās, lai pārveidotu abu valstu attiecības. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo varētu tikties ar Ziemeļkorejas ārlietu ministru jau nākamnedēļ.

Kā zināms, neraugoties uz panākto vienošanos starp ASV prezidentu Donaldu Trampu un Čenunu, ANO ziņojumā norādīts, ka Ziemeļkoreja turpina savas kodolieroču un raķešu programmas un turpina izvairīties no ANO sankcijām, ievērojami palielinot nelegālu naftas produktu pārkraušanu starp kuģiem jūrā.

Foto: Getty Images