Maxima ar labklājības ministri apspriež kompensāciju izmaksas principus

Maxima ar labklājības ministri apspriež kompensāciju izmaksas principus

Trešdien, 11.decembrī „Maxima” akcionārs un pēc Zolitūdes traģēdijas
izveidotās Krīzes vadības grupas vadītājs Igns Staškevičs tikās ar
labklājības ministri Ilzi Viņķeli, lai pārrunātu iespējamos sadarbības
modeļus, kā visefektīvāk izmaksāt pabalstus, kurus traģēdijā bojāgājušo
bērniem piešķirs „Maxima”.

„Maxima” apstiprināja, ka bojā gājušo bērniem līdz pilngadības sasniegšanai ik mēnesi tiks izmaksāts pabalsts vidējās neto mēnešalgas apmērā. Bērniem, kuriem bojā gājuši abi vecāki, šis atbalsts tiks izmaksāts dubultā apmērā.

Patlaban „Maxima” kompensācijās ir izmaksājusi 126 000 latu, un izmaksas turpinās. Ikmēneša pabalsts ir izmaksāts jau pieciem bērniem, un pašlaik „Maxima” turpina informācijas apmaiņu ar valsts un pašvaldību iestādēm, lai gūtu precīzus datus par personām, kam izmaksājami pabalsti.

„Maxima” šīsdienas sarunā vēlējās saņemt informāciju par to, kādu juridiski praktisko formu kompensāciju izmaksai vēlas piedāvāt Labklājības ministrija. I.Staškevičs labklājības ministri I.Viņķeli informēja arī par „Maxima” izstrādātajiem alternatīvajiem piedāvājumiem minētās kompensācijas izmaksāt, piemēram, piesaistot apdrošināšanas kompāniju.

Abas puses vienojās, ka  jāturpina kopīgs darbs, precizējot jautājumus par izmaksu praktisko formu, lai tādējādi atrastu un īstenotu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo bērniem iespējami labāko un optimālāko risinājumu.