LIZDA: IZM attieksme pret pedagogu problēmām pēc streika ir mainījusies

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) attieksme pret pedagogu problēmām pēc pērn notikušā streika ir krasi mainījusies, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” pauda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

“Tikšanās laikā varu redzēt, ka ir skaidrs risinājums, kā risināt esošo situāciju. Dažu mēnešu laikā varēsim novērtēt kā tiek izdarīts solītais,” teica Vanaga.

LIZDA ir tikusies ar izglītības ministrsu Kārli Šadurski un pārrunājusi valdības rīcības plānu. Vanaga norādīja, ka ministrs apliecinājis – tiks darīts viss iespējamais, lai rezervētie deviņi miljoni eiro tiktu izlietot laika posmā no septembra līdz decembrim.

Tāpat ministrs Šadurskis paudis, ka jau no 2017.gada algas pirmsskolas un augstskolu pasniedzējiem varētu pieaug, teica Vanaga.

Jau ziņots, ka šobrīd tiek izstrādāts jauns pedagogu algu modelis, kura izveidē IZM konsultējas arī ar LIZDA un Latvijas Izglītības Vadītāju arodbiedrība (LIVA), bet LIVA pārstāvis Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa IZM piedāvā arī sevis izstrādātu alternatīvu pedagogu algu modeli.