Lielbritānija maksās lielāku kompensāciju tikai, kad tiks panākta vienošanās par nākotni

„Brexit” procesa paātrināšanai, Lielbritānijas valdība paziņoja, ka ir gatava maksāt lielāku izstāšanās maksu, kā paredzēts, tomēr tas nenotiks, kamēr netiks panāktas gala vienošanās un skaidrība par turpmākajām attiecībām ar Eiropas Savienību (ES).

Šobrīd „Brexit” jautājumā ir panākts ievērojams progress, kā piemēram, ir atrisināts viens no sarežģītākajiem jautājumiem – ES pilsoņu tiesības Lielbritānijā pēc “Brexit”, bet, lai notiktu pāreja pie sarunām par tirdzniecību, Lielbritānija iesniedza priekšlikumus par kompensācijas palielināšanu, kuru atbalstījuši arī ministri.

„Apvienotajai Karalistei un ES ir jāsper solis kopā,” norādīja Lielbritānijas ministri.

Šobrīd Lielbritānija ir nonākusi pie slēdziena, ka tā turpinās savas saistības ar ES un veiks maksājumus pašreizējā budžeta cikla ietvaros arī divus gadus pēc „Brexit”, tādējādi iemaksājot aptuveni 20 miljardus eiro.

Tiek lēsts, ka Lielbritānijas izstāšanās maksa varētu sasniegt pat 60 miljardus eiro, kā arī Eiropas Parlamenta pētījums liecina, ka Lielbritānijas izstāšanās Vācijai katru gadu varētu izmaksāt ap papildu 3,8 miljardus eiro, bet Francijai – 1,2 miljardus eiro, kas būtu jāiegulda ES budžetā.

Atgādinām, ka pērn, jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza šogad martā.

Kā ziņots iepriekš, noteikts precīzs laiks, kad Apvienotā Karaliste oficiāli izstāsies no Eiropas Savienības (ES). Tas būs 2019.gada 29.martā plkst.23.00 pēc vietējā laika jeb pusnaktī pēc Briseles laika.

Foto: Shutterstock