Čehijas prezidents aicina ES un Krieviju uzlabot attiecības

Pēc Krievijas īstenotās aneksijas pret Ukrainai piederošo Krimas pussalu, attiecības ar Eiropas Savienību (ES) ir būtiski sarežģījušās. Veidu kā uzlabot abu pušu attiecības, Čehijas prezidents Milošs Zemans iesaka atcelt Krievijai noteiktās sankcijas, kā arī Maskavai rīkoties tāpat.

Zemans šādu ieteikumu minējis pēc sarunām ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Tāpat viņš pauda, ka nekad nav akceptējis šādas sankcijas, jo tās nenāk par labu ne vienai, ne otrai pusei un aicināja Putinu darīt tam galu, kam Krievijas prezidents piekrita, sakot, ka attiecību normalizēšana būtu abu pušu interesēs.

Putins tikšanās laikā arī pateicies viņam par ieguldījumu Krievijas-Čehijas attiecību attīstības labā.

Kā zināms, Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Foto: Shutterstock