Lembergs: Skaidras naudas apriti plāno ierobežot banku interesēs

Ministru kabinets šodien, 26. februārī, izskata Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz būtiski samazināt darījumu skaitu ar skaidru naudu. Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata, ka skaidras naudas apriti plānots ierobežot tieši banku interesēs.

Patlaban likumā paredzēts aizliegums veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 7200 eiro, neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā, vai vairākās operācijās. FM rosina ēnu ekonomikas mazināšanas nolūkos šo summu samazināt līdz 3000 eiro.

Kā uzskata Lembergs, likuma izmaiņu mērķis ir palīdzēt bankām. “Ja atvērsiet bankā kontu un jums viņu apkalpos, tad jums jāmaksā bankai naudu. Kā interesēs tas viss ir? Loģiski, ka banku,” norādīja politiķis.

Pēc Lemberga sacītā, no vienas puses valdība gandrīz iznīcināja banku sistēmu un turpina to darīt, bet no otras viņi tagad domā, kā bankām palīdzēt. “Tas, ka tur notiek cīņa ar naudas atmazgāšanu – tās ir pilnīgas muļķības. Tas ir vienkārši, lai muļķotu tautu, un viena daļa tam tic,” uzsvēra politiķis.

Plānots, ka likuma grozījumi stāsies spēkā šā gada maijā, bet pirms tam likumprojektam jāgūst atbalsts Saeimā.