Lembergs nepārprotami izsakās par nodokļu reformas atcelšanu

Pērn spēkā stājusies nodokļu reforma ir jāatceļ, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs, norādot, ka šobrīd redzamās reformas negatīvās sekas nebūs vienīgās.

Viņš atgādināja, ka par nepieciešamību mainīt nodokļu reformu izteicies jau agrāk. “Tajā laikā es daudzkārt, līdz pat 2017. gada jūnijam, runāju par trūkumiem plānotajā nodokļu reformā. Es runāju par to, ka, pirmkārt, nodokļu reforma nemaz nav uzrakstīta, jo nebija neviena dokumenta. [..] Otrkārt, viens no trūkumiem, ko es kritizēju, bija tāds, ka viņi pēkšņi ierosināja tos diferencētos nodokļus. Es uzrunāju gan premjeru, gan Finanšu ministriju, gan ZZS vadību, aicinot rēķināties, ka būs lielas problēmas,” norādīja politiķis.

Pēc viņa sacītā, diemžēl reforma tika dzīta uz priekšu kā dāvana Latvijas simtgadei, nerēķinoties ar iespējamajām negatīvajām sekām. “Diemžēl atkal mana aģitācija nedeva rezultātus. Tika pasvītrots, ka “Lembergu mēs neklausāmies!” Tā kā mēs esam partneri, es uzskatīju par savu pienākumu izteikt savas un mūsu partijas bažas un vērst uzmanību uz [nodokļu reformas] vājajām vietām,” uzsvēra Lembergs.

“Es uzskatu, ka tāda, kāda nodokļu reforma ir šobrīd, ir jāatceļ. Kā veselības reforma ir jāatceļ, tā šobrīd ir jāatceļ arī nodokļu reforma,” sacīja Ventspils mērs.

Viņš vērsa uzmanību arī uz to, ka tiesībsargs Juris Jansons tikko publiskoja savu analīzi par nodokļu reformas rezultātiem. “Atgādinu, ka nodokļu reforma uzrakstīta netika, bet tiesībsargs konstatē to, par ko es iepriekš runāju, proti, ka nabadzīgākie slāņi no šīs reformas neiegūst,” uzsvēra politiķis, vienlaikus norādot, ka Jansonam vajadzēja izteikt savu viedokli pirms reformas, nevis klusēt, jo tagad sanākot, ka reformas kritizēji ir tie, kas paši par to balsoja.

“Rezultāts ir tāds, ka cilvēki liela daļa ir vai nu parādnieki, vai arī valsts viņiem ir parādā. Valstij un pašvaldībām ir būtiski mazāki ieņēmumi. Izpildīt savas saistības pret mediķiem, skolotājiem un citiem nevar, jo nav naudas. Un, kā jau tas bija gaidāms, nodokļu reforma ir fiasko – pilnīgs un galīgs fiasko,” sacīja Lembergs, uzsverot, ka nodokļu reformas negatīvās sekas būs vēl redzamas.

“Ja reforma ir virzīta populistisku mērķu sasniegšanai, jūs batonus varat spraust ausīs mēnesi, pusgadu, varbūt gadu. Ilgāk tas nesanāk. Tas īlens izlien ārā no maisa, lai ar kādām simtgades zīmēm tas maiss būtu dekorēts. Tā kā dāvana simtgadei izcila,” ar ironiju piebilda politiķis.