Latvijai nākamgad nāksies samazināt budžeta tēriņus, brīdina Lembergs

Lielvalstu tirdzniecības kari atstās negatīvu ietekmi uz pasaules, tai skaitā Latvijas, ekonomiku, kā rezultātā Latvijai nāksies samazināt budžeta tēriņus, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot apstrādes rūpniecības datus, Lembergs norādīja, ka rūpniecības kāpums šogad bija būtiski zemāks nekā pērn. Tajā pašā laikā Ventspils mērs pieļāva, ka gala rezultāts būs vēl sliktāks, nekā ir šobrīd. “Vajadzētu būt tā, ka IKP pieaugums ir mazāks, nekā budžetā paredzēts. Un tas nozīmē, ka budžeta tēriņi būs jāsamazina,” pieļāva Lembergs.

Lembergs prognozēja, ka tuvākajos gados apstrādes rūpniecībā Ventspilī milzīgs kāpums nebūs gaidāms, skaidrojot, ka visi galvenie rūpniecības produkcijas uzņēmumi strādā ar lielu noslodzi. “Savukārt tās trīs jaunās, rūpnieciskās ēkas, ko mēs esam sākuši būvēt, dos jaunu mājvietu uzņēmumiem un darbavietas, bet tas varētu notikt tikai 2021. gadā,” piebilda politiķis.

Pēc viņa sacītā, kopējā konjunktūra nav labvēlīga, ņemot vērā ekonomiskos karus starp ASV un Ķīnu un starp ASV un Eiropas Savienību. “Tas negatīvi ietekmē pasaules ekonomiku. Tā kā Latvija ir orientēta uz eksportu vairāk, jo iekšējais patēriņš nav liels, tas rada paaugstinātus riskus Latvijas ekonomikai,” norādīja Lembergs.

Saskaņā ar viņa prognozi, nākamais gads būs būtiski vājāks un tas radīs budžeta problēmas. “Visi tie plāni par lielas naudas tērēšanu pa labi un kreisi – nekas no tā nesanāks. Protams, arī izslavētā nodokļu reforma nekādu pienesumu nedos, drīzāk otrādi,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad pirmajā pusgadā, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās palielinājusies par 0,4% salīdzinājumā ar 2018. gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Foto: F64