Latvijā inflācija maijā bijusi trešā augstākā ES

Kā liecina ES statistikas biroja Eurostat dati, 4,4% augstā inflācija Latvijā maijā jau otro mēnesi vairs nav augstākā Eiropas Savienībā (ES), raksta portāls Diena.lv, atsaucoties uz aģentūru LETA.

Pēc iepriekš paziņotajiem Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes datiem, kas aprēķināti pēc atšķirīgas metodoloģijas, gada inflācija Latvijā maijā bija 4,7%.

Pirms tam gada inflācija Latvijā ar nelieliem pārtraukumiem vairāk nekā četrus gadus bija augstākā starp visām ES valstīm.

Maijā visaugstākā inflācija Eiropas Savienībā bija Rumānijā – 5,9%, Lietuvā – 4,9%, Latvijā – 4,4%, Polijā – 4,2%, Ungārijā – 3,8%, Maltā – 3,4% un Bulgārijā – 3%.

Sešās ES valstīs maijā bijusi deflācija – Īrijā – 1,7%, Portugālē – 1,2%, Spānijā un Luksemburgā – 0,9%, Francijā – 0,3% un Beļģijā – 0,2%. Vācijā patēriņa cenas maijā, salīdzinot ar pagājušā gada maiju, nav mainījušās.

Pavisam 24 ES valstīs gada inflācija maijā, salīdzinot ar aprīli, ir pazeminājusies, vienā valstī – paaugstinājusies, un vienā valstī nav mainījusies.

Kopā ES gada inflācija maijā bija 0,7%, salīdzinot ar 1,3% aprīlī. Pirms gada maijā inflācija ES valstīs bija 4%. Eirozonā gada inflācija maijā bija 0%, salīdzinot ar 0,6% aprīlī. Eirozonā pirms gada inflācija bija 3,7%.

Avots: Bizness.lv