Latvijā Covid-19 apstiprina vēl 9 cilvēkiem

Aizvadītās diennakts laikā Latvijā konstatēti 9 jauni koronavīrusa infekcijas Covid-19 gadījumi. Tādējādi Latvijā ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 542, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Iepriekšējā diennaktī veikti 773 izmeklējumi, bet kopumā Latvijā veikti 21 453 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19.

44 pacienti stacionēti, to skaitā 39 ar vidēju slimības gaitu, pieci – ar smagu.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja, ka sociālās distancēšanās ierobežojumi “nes savus augļus” un redzam, ka saslimstība samazinās.

Viņš atzīmēja, nav indikāciju, ka vajadzētu pastiprināt pasākumus attiecībā uz turpmāku sociālo distancēšanos vai, piemēram, darba vietu slēgšanu, objektu slēgšanu vai vēl stiprāku ierobežošanu.

Viņš norādīja, ka turpmākā situācijas attīstība lielā mērā ir atkarīga no tā, cik pasargāti būs veselības aprūpes darbinieki un pacienti.

“Sejas maskas galvenā nozīme ir, lai cilvēki, kuriem ir elpceļu saslimšanas simptomi, neizplata to talāk. Daudzi cilvēki staigā parkos un ielās ar sejas maskām, bet vietās, kur nav cilvēku un ir vismaz divu metru distance no citiem, maskai nav jēgas,” norādīja epidemiologs.

Vienlaikus viņš pauda, ka, samazinoties pozitīvo paraugu skaitam starp ieceļotājiem no ārzemēm, vairāk atklājas vietējā transmisija.