Ķirsis: “Saskaņa” pašlaik ir nospiesta uz ceļiem – tās zaudējums ārkārtas vēlēšanās ir ļoti iespējams

Koalīcijas veidošana ar četriem no “Saskaņas” izslēgtajiem deputātiem ir neiespējams scenārijs, intervijā Latvijas Radio sacīja Rīgas domes (RD) opozīcijas pārstāvis Vilnis Ķirsis (V).

Pēc viņa sacītā, Rīgas domes priekšsēdētāja Daiņa Turlā atlaišana nav pārsteigums. Tajā pašā laikā viņš neredz iespēju veidot koalīciju ar četriem no “Saskaņas” izslēgtajiem deputātiem un tādejādi izvēlēties jaunu mēru no jau esošo deputātu vidus.

“Tas būtu tas pats, kā veidot koalīciju ar GKR vai “Saskaņu”. Viņiem nav pamodusies sirdsapziņa. Baraņņiks ir biedrības “9.maijs” vadītājs un piesedzis Bemhenu. Rosļikovu kratījis Valsts drošības dienests par pretvalstisku aģitāciju,” komentēja deputāts.

Viņš atklāja, ka trīs pašreizējās opozīcijas partijas Rīgas domē – “Jaunā Vienotība”, Jaunā Konservatīvā partija un Nacionālā apvienība ir par ārkārtas vēlēšanu izsludināšanu Rīgā. Viņš atgādināja, ka, ja divu mēnešu laikā Rīgai netiks ievēlēts jauns mērs, Saeima būs tiesīga rosināt domes atlaišanu.

“Mēs pie šī scenārija turamies. [..] Tie cilvēki, kas veduši Rīgu, viedokli nemainīs un nesāks strādāt pret saviem iepriekšējiem darbiem,” uzsvēra Ķirsis.

Pēc politiķa sacītā, “Saskaņa” pašlaik ir nospiesta uz ceļiem un tās zaudējums ārkārtas vēlēšanās būtu ļoti iespējams.

Kā zināms, Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais 20. jūnijā neizturēja uzticības balsojumu, līdz ar to zaudējis galvaspilsētas mēra amatu.

Rīgas domes vairākums atbalstīja opozīcijas partiju rosināto pilsētas mēra Daiņa Turlā atbrīvošanu no amata. Par Turla atcelšanu no amata balsoja 31 deputāts, pret bija 29 Rīgas domnieki – koalīcijas deputāti un opozīcijas deputāts Imants Keišs (JKP).

Foto: F64