Jansons: Esmu absolūti politiski neitrāls

Es politisko atbalstu nemeklēju – lai mani vērtē parlaments, intervijā “Latvijas Avīzei” atzina Valsts prezidenta amata kandidāts, tiesībsargs Juris Jansons.

Pēc viņa sacītā, ja koalīcijas politiķi pieturēsies pie saviem publiskajiem paziņojumiem un balsos tā, kā viņi ir solījuši, tad Levits būs prezidents.

“Tiesībsarga amatā man nav daudz instrumentu, kurus es varētu izmantot, lai procesus vērstu par labu sabiedrībai. Ja kļūtu par Valsts prezidentu, man būtu daudz lielākas iespējas aktualizēt to problemātiku, kas pastāv valstī, un piedāvāt iespējamos risinājumus. Prezidentam vajadzētu būt kā līdzsvarotājam starp varas atzariem un zināmā mērā arī politiskās dzīves līdzsvarotājam. Kā mēs redzam, diezgan liela sabiedrības daļa neuzticas politiķiem,” laikrakstam pauda Jansons.

Viņš gan norādīja, ka politisko atbalstu nemeklē. “Esmu absolūti politiski neitrāls. Šobrīd doties meklēt politisko atbalstu būtu nepareizi un pretēji manai pārliecībai. Lai mani vērtē parlaments! Esmu ar savām profesionālām iemaņām un pieredzi, Egils Levits – ar savām, un tam, kurš tad ir piemērotāks augstākajam valsts amatam, ir jāizšķiras politiskajā līmenī. Pieļauju, ka koalīcija paliks pie sava publiski paustā lēmuma un ievēlēs Levitu. Tomēr demokrātiskā valstī, kas tiecas uz tiesiskumu vispārākajā izpratnē, ir labi, ka starp prezidenta amata kandidātiem notiek debates,” uzskata Valsts prezidenta amata kandidāts.

Viņš arī atzina, ka viņu īsti neuztrauc, vai “Saskaņa” ir gatava balsot par viņu kā Valsts prezidenta amata kandidātu. “Es paļaujos uz prezidenta ievēlēšanas procedūru. Esmu izvirzīts, sabiedrība mēģina noskaidrot, kāda ir kandidātu Latvijas attīstības vīzija, un tad seko politiskais lēmums atklātā balsojuma veidā,” norādīja Jansons.

Kā zināms, Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veidojošās Latvijas Zemnieku savienības valde nolēmusi Valsts prezidenta amatam virzīt tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru.

Foto: Saeimas kanceleja