Tavars: Valsts prezidenta amatu nepiešķir par pagātnes nopelniem

Uz Valsts prezidenta amatu pašlaik patiesi kandidē tikai tiesībsargs Juris Jansons un politiķis Didzis Šmits, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” atzina Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

“Levits, kā pats to viņš formulējis, kandidēs pie nosacījuma, ka par viņu balsos valdošā koalīcija – ja bez kādām diskusijām valdošie viņu iecels amatā. Paldies Šmitam un Jansonam, ka viņi piekrita kandidēt pie šādas pilnīgi absurdas situācijas. Bija jau vēl arī citi ļoti cienījami un sabiedrībā pazīstami cilvēki uzrunāti, kuri nepiekrita kandidēt redzot, ka nav jēgas, jo valdošajās aprindās viss jau izlemts. Jo šeit ir koalīcijas padome, kas jau Levitam apsolījusi. Pieļauju, ka līdzīgs apsvērums otrreiz nestartēt bija arī prezidentam Raimondam Vējonim,” pauda Tavars.

“Pirms pusgada bija viena koalīcija, tagad ir cita, iespējams, pēc pusgada, gada vai diviem atkal būs cita koalīcija,” piebilda politiķis.

“Ja par Levitu, tad atceros pavisam neseno priekšvēlēšanu laiku, kad viņš brīdināja sabiedrību no lielā populisma viļņa – biedēja, ka Saskaņa un KPV LV var sabloķēties kopā un atņemt valsts gribu. Bet tagad redzam, ka Levits sačupojas ar Artusu Kaimiņu dažos Saeimas ēkas stūros un pēc tam taisa kopīgus selfijus feisbukā. Bet Aldi Blumbergu no KPV LV viņš dēvē par “intelektuāli no Carnikavas”,” norādīja Tavars/

Viņa ieskatā, tie intelektuāļi, kas tā slavē Levitu Saeimā, būs pirmie, no kuriem viņš norobežosies.

“Savulaik, kad bija problēma ar Abreni, Levits bijis uztaisījis divus atzinumus – vienu, kā atdot, un otru, kā neatdot Abreni Krievijai. Tagad ir skaidrs, ka tas tā varēja būt. Levits sagatavoja starptautiskos līgumus, pēc kuriem 200 tūkstošiem krievu militārpersonu nevajadzēja pamest atjaunoto Latviju, un līgumu, pēc kura okupācijas piemineklis Rīgā kļuva par neaizskaramu. Tādā ziņā par Levitu viss skaidrs. Mani pārsteidz Nacionālā apvienība (NA), kurai vajadzēja būt tieši pret tādu kandidātu kā Levits, taču tā arī ir par,” pauda Tavars.

Viņa ieskatā, amatus, sevišķi Valsts prezidenta amatu, nepiešķir par pagātnes nopelniem. “Domājot, kur cilvēks mūs var aizvest, ticis augstajā amatā. Vai tiešām NA neredz riskus?” retoriski vaicāja Tavars.

Kā zināms, koalīcijas politiķi oficiāli izvirzījuši Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru Valsts prezidenta amatam.

Foto: F64