Ekonomikas ministra amata kandidāts: OIK vietā nekas cits nav jāveido

Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) vietā cits atbalsta mehānisms zaļās enerģijas ražotājiem nebūtu jāievieš, uzskata partijas “KPV LV” ekonomikas ministra amata kandidāts Didzis Šmits.

Šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Šmits norādīja, ka, pēc viņa domām, OIK vietā nekas nebūtu jāliek. “Mēs esam valsts vēl pietiekami tālā attīstības stadijā līdz Eiropas Savienības vidējam līmenim. Mums ir jāpērk un jālieto enerģija, kas ir rentabla un, kas ir tirgus cenā. Šodien jau vēja parki drīz būs pilnībā rentabli, ja vēl nav, arī saules baterijas tūlīt būs rentablas. Lai tādas valstis kā Norvēģija, Šveice, ASV un Japāna, kas mūsu dzīves līmeni ir galvastiesu pārsniegušas, ievieš šīs jaunās tehnoloģijas pirms tās ir rentablas. Es uzskatu, ka mums tās ir jāievieš tad, kad tās ir rentablas,” skaidroja Šmits.

Runājot par pašu OIK, KPV LV ekonomikas ministra amata kandidāts uzsvēra, ka “šī ir bijusi sabiedrisko līdzekļu izkrāpšana sevišķi lielos apmēros desmit gadu garumā.” “Pretlikumīgs atbalsts būtu jāaptur,” piebilda Šmits.

Kā zināms, Saeima atbalstījusi lēmuma projektu par obligātā iepirkuma komponentes atcelšanu līdz šī gada pavasarim.

Ekonomijas ministrija ir aicināta steidzami izstrādāt tiesību aktus obligātā iepirkuma komponentes atcelšanai no šī gada 31. marta, lai samazinātu elektroenerģijas izmaksas visiem Latvijas patērētājiem.

Tāpat Saeima aicinājusi Ekonomikas ministriju ievērot tiesiskuma principus un, izstrādājot obligātā iepirkuma komponentes atcelšanas risinājumus, nepieļaut šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, to pārveidi par cita veida maksājumiem, mainot šo maksājumu nosaukumu.

Jāatgādina, ka EM līdzšinējā ministra Arvila Ašeradena (JV) vadībā piedāvāja OIK atcelt no 2022. gada.

Foto: Pexels