Britu parlaments noraida Mejas panākto “Brexit” vienošanos

Lielbritānijas parlamenta deputāti otrdien nobalsoja pret premjerministres Terēzes Mejas panākto “Brexit” papildu vienošanos, kas nozīmē, ka britu deputātiem šodien, 13. martā, būs jālemj, vai izstāties no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.

Pret vienošanos otrdien nobalsoja 391 deputāts, bet par – 242. Tādējādi Mejas iniciatīva kārtējo reizi cieta sakāvi, tiekot noraidīta ar 149 balsu pārsvaru.

Panāktajā papildu “Brexit” piedāvājumā tika paredzēts, ka Lielbritānija paliek muitas savienībā ar ES līdz tiks atrasts cits veids, kā novērst robežkontroles atjaunošanu uz robežas ar Īriju. Tajā pašā laikā norādīts, ka pagaidu risinājumu par to, ka atvērtas robežas saglabāšanu ar Īriju nevar ilgt nenoteiktu laiku.

Ja britu parlamentārieši trešdien noraidīs arī izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās, tad ceturtdien notiks balsojums par “Brexit” atlikšanu. Ja Lielbritānijas parlaments tomēr izšķirsies par “Brexit” atlikšanu, tam vēl nepieciešama visu pārējo 27 ES dalībvalstu piekrišana.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommon