Bezdarba līmenis Ventspilī joprojām ir zemāks nekā vidēji Latvijā

Ventspilī arī šogad saglabājies nemainīgi zems bezdarba līmenis. Jaunākie Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati rāda, ka bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2018. gada 12. martā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, samazinājies par vienu bezdarbnieku un ir 1 029 bezdarbnieki. Savukārt NVA vakanču datu bāzē ir reģistrētas 129 aktuālas vakances.

Pēc oficiālajiem datiem, bezdarba līmenis Ventspils pilsētā ir zemāks nekā Latvijā vidēji par 0,6% punktiem un Kurzemē vidēji par 1,4% punktiem. Šī gada 12. martā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, ir 4,8% .

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2018. gada 12. martu NVA vakanču datu bāzē ir reģistrētas 129 aktuālas vakances. Skaitliski visvairāk pieprasītās darba vietas ir šādās profesijās – rokas lokmetinātājs (MMA) – 25, būvkonstrukciju montētājs – 12, betonētājs – 11, metālapstrādes darbgaldu operators – 10, metāla konstrukciju atslēdznieks – 8, metāla būvkonstrukciju montētājs – 8, metālapstrādātājs – 5 un zivju apstrādātājs – 5. Pārējās 33 profesijas, kas veido 45 darbavietas, ir pieprasītas ar 3 un mazāk darba vietām.

Bezdarba stabilais kritums gan nav liels pārsteigums, ņemot vērā Ventspils attīstību un uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumus, kuriem pilsēta pievērš milzīgu uzmanību. Jau vēstīts, ka 2017. gadā, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, Ventspils pilsētā strādājošie rūpniecības uzņēmumi sasnieguši 38% pieaugumu rūpniecības produkcijas izlaidē.

Jāpiezīmē, ka Ventspils pašvaldība strādā ciešā sadarbībā arī ar valsts pārraudzībā esošajām pilsētas izglītības iestādēm –Ventspils Tehnikumu un Ventspils Augstskolu, sniedzot tām papildu finansējumu kopējo pašvaldības attīstības mērķu sasniegšanai. Līdztekus sekmīgai sadarbībai, piemēram, elektronikas jomā, piedāvājot jaunajiem speciālistiem iespēju strādāt vietējos uzņēmumos, kā Bucher Municipal, arī HansaMatrix, ļoti labi rezultāti tiek uzrādīti arī humanitārajā atzarā – Ventspils Augstskolā skolotie tulki un tulkotāji strādā ar Eiropas Savienību saistītajās struktūrvienībās Briselē un Luksemburgā, profesionālu darbu veic valsts un pašvaldību iestādēs, uzņēmumos, nereti komercdarbību uzsāk arī paši.