Valsts policija vērtēs LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” rīcību

Jēkabpils pilsētas dome saistībā ar LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” veiktajiem urbumiem vērsusies policijā, uzskatot, ka notikusi nesankcionēta pašvaldības īpašuma bojāšana.

Kā zināms, pirmdien, 19. martā, LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” demonstrēja sižetu “Urbjam asfaltu” par SIA “Ošukalns” veikto Dūmu, Kadiķu un Atmodas ielu pārbūvi Jēkabpils Bebru mikrorajonā. Norādot uz it kā vairākiem pārkāpumiem, raidījums vēstīja, ka jaunais asfalts ieklāts pat divreiz plānāks, nekā paredzēts. Lai pierādītu savu taisnību, raidījuma veidotāji veikuši nesaskaņotus urbumus asfaltā.

Gan SIA “Ošukalns”, gan Jēkabpils dome un būvuzraugi kategoriski noraida raidījuma sižetā minētos maldinošos apgalvojumus, kas grauj uzņēmuma reputāciju un norāda uz it kā uzņēmuma veiktām krāpnieciskām darbībām.

Uzņēmuma valdes loceklis Aigars Nitišs norāda uz nekorekti veiktajiem urbumiem, kas tikuši veikti pēc LTV raidījuma iniciatīvas: “Man žēl, ka televīzijas skatītāji ir maldināti, jo sižetā uzskatāmi redzams, ka veiktais mērījums nav ņemts pareizi un urbums nav izurbts līdz galam. Šādā veidā ņemts paraugs nekādi neuzrāda reālo situāciju,” saka Aigars Nitišs. Par to, ka pārkāpumu nav, liecina arī Jēkabpils pilsētas domes veiktie korektie urbumi tieši blakus LTV raidījuma pārstāvju izdarītajiem – visi paņemtie paraugi atbilst normai.

Tai pat laikā uzņēmuma pārstāvis norāda, ka objektā Bebru mikrorajonā ieklātais asfaltbetona daudzums ne tikai atbilst projekta prasībām, bet pat par vairākām tonnām pārsniedz sākotnēji plānoto, lai nodrošinātu tehnoloģisko prasību un normatīvu izpildi.

Arī Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis norādījis, ka pašvaldībai šobrīd nav nekāda iemesla uzskatīt, ka mikrorajona pārbūves projektā pieļautas kādas nelikumības, vai arī projekta realizācija veikta nekvalitatīvi, piebilstot, ka Bebru rajona rekonstrukcija ir bijis ilgi gaidīts un lolots projekts pilsētas iedzīvotāju ikdienas uzlabošanai. Tagad gan tas ieguvis pavisam citu pavērsienu, savu sašutumu neslēpj domes priekšsēdētājs.

“Ar neliela video rullīša un viena televīzijas sižeta palīdzību tiek ne vien aizēnots Jēkabpils pilsētas pēdējā laika viens no lielākajiem projektiem, bet arī nevietā mākslīgi veidotas negācijas kā pret pašvaldību, tā pret vietējo uzņēmēju un arī pret sabiedrības kopējo labumu un ieguvumu,” izteicās Ragainis, norādot, ka šeit uzskatāmi bija redzams, kā darbojas sociālo tīklu un mediju lielā ietekme pār sabiedrības viedokļa veidošanos.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs informēja, ka informācija par 16. martā konstatēto nesankcionēto mantas bojājumu nodota Valsts policijā izskatīšanai.