Bērziņš aicina pilsētniekus pārcelties uz laukiem un pašiem audzēt sev veselīgu pārtiku

Bērziņš aicina pilsētniekus pārcelties uz laukiem un pašiem audzēt sev veselīgu pārtiku

Valsts prezidents Andris Bērziņš aicina gan lauciniekus, gan pilsētniekus neslinkot un pašiem audzēt sev veselīgus produktus.

«Kāpēc mums, sevišķi lauciniekiem, neatgriezties pie tā, lai katram ir savs dārzs, kur audzēt savu veselīgo pārtiku?» runājot par aicinājumiem samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikai, prezidents sacīja Latvijas Televīzijas raidījumā «Labrīt, Latvija!».

«Un lai pilsētnieki arī brauc uz laukiem! Ir pavasaris, vēl to var paspēt. Mēs ejam uz veikaliem, lai par dārgu naudu pirktu veselīgu produkciju. Kāpēc mums pašiem to nedarīt? Kāpēc nepielikt savu roku? Es to personīgi to daru un aicinu citus to darīt. Skatoties, kāda kustība notiek veikalos, kur pārdod ar zemkopību un lauksaimniecību saistītās lietas, aktivitāte ir ļoti liela. Viss vēl ir priekšā,» sacīja Bērziņš.

Bērziņš pozitīvi vērtēja valdības aizsākto nodokļu samazināšanas procesu, norādot, ka drīzumā gaidāma nodokļu harmonizēšana, raksta Apollo.lv.

Kā ziņots, valdībā vakar atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz, ka PVN likme no 1.jūlija tiks samazināta par vienu procentpunktu – no pašreizējiem 22% uz 21%, bet IIN likme par vienu procentpunktu – no pašreizējiem 25% uz 24% – tiks samazināta no nākamā gada 1.janvāra.