ASV nosoda Krievijas rīcību saistībā ar incidentu Kerčas šaurumā

ASV vēstniece ANO Nikija Heilija asi nosodījusi Krievijas uzbrukumu Ukrainas karakuģiem, norādot, ka šādos apstākļos nav iespējams izveidot normālas attiecības starp Vašingtonu un Maskavu.

Heilija ANO Drošības padomē brīdināja Krieviju un aicināja to atbrīvot Ukrainas kuģus un apkalpes locekļus. “Tas, ko mēs pieredzējām šajā nedēļas nogalē, ir vēl viens neapdomīgs Krievijas solis,” norādīja Heilija, kura gada beigās atkāpsies no ANO amata.

Viņa norādīja, ka Krievijas nelikumīgās darbības neļauj izveidoties normālām attiecībām starp Maskavu un Vašingtonu.

“Amerikas Savienotās Valstis turpina stāvēt kopā ar Ukrainas iedzīvotājiem pret šo Krievijas agresiju,” uzsvēra Heilija. Viņas vārdiem vēlāk mikroblogošanas vietnē pievienojās ASV prezidents Donalds Tramps, norādot, ka “ASV savu nostāju ir paudusi, un nav apmierināta ar notiekošo”.

ANO Drošības padome noraidīja Krievijas ierosināto dienaskārtību par Kerčas šaurumā notikušā incidenta apspriešanu, kurā Maskava ierosināja apspriest, ka Ukrainas karakuģi pārkāpuši Krievijas robežu.

Kā zināms, pēc notikuša incidenta Kerčas šaurumā vairākas Eiropas Savienības (ES) valstis pievienojušās Ukrainas aicinājumam noteikt stingrākas sankcijas pret Krieviju.

Jau vēstījām, ka Krievijas robežapsardzes kuteris svētdien atklājis uguni uz Ukrainas Jūras spēku kuģu grupu, trāpot diviem nelieliem artilērijas bruņu kuteriem un ievainojot divus ukraiņu jūrniekus.

Foto: Pixabay