Tramps pieļauj iespēju atcelt tikšanos ar Putinu

Saistībā ar incidentu Kerčas šaurumā ASV prezidents Donalds Tramps pieļāvis iespēju atcelt plānoto tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Intervijā laikrakstam “The Washington Post” Tramps norādījis, ka patlaban gaida nacionālās drošības padomnieku pilnu ziņojumu par svētdien notikušo incidentu Melnajā un Azovas jūrā, kur Krievija sagrābusi Ukrainas kuģus un apkalpi. Tas būšot ļoti izšķirošs, lai pieņemtu lēmumu par tikšanos ar Kremļa saimnieku.

Lai arī ASV pārstāvji paziņojuši, ka nosoda Krievijas rīcību saistībā ar incidentu Kerčas šaurumā, Tramps izvairījās paust negatīvu viedokli un tieši nosodīt Maskavas rīcību.

Tikmēr ASV vēstniece ANO Nikija Heilija paziņojusi, ka šādos apstākļos nav iespējams izveidot normālas attiecības starp Vašingtonu un Maskavu.

Kā zināms, pēc notikuša incidenta Kerčas šaurumā vairākas Eiropas Savienības (ES) valstis pievienojušās Ukrainas aicinājumam noteikt stingrākas sankcijas pret Krieviju.

Jau vēstījām, ka Krievijas robežapsardzes kuteris svētdien atklājis uguni uz Ukrainas Jūras spēku kuģu grupu, trāpot diviem nelieliem artilērijas bruņu kuteriem un ievainojot divus ukraiņu jūrniekus.

Foto: Pixabay