«Gaismas pili» būvēt palīdz viesstrādnieki. Latvijas celtnieki satriekti

Būvniecības uzņēmums «RBSSKALS» nupat vismaz pieciem Bulgārijas strādniekiem izsniedza darba apģērbu un viņi sāka darbu «Gaismas pilī». Latvijas celtnieki par lēmumu būvdarbos piesaistīt viesstrādniekus ir satriekti, ziņo «Latvijas Avīze».

Kāds bibliotēkas celtnieks vērsies laikraksta redakcijā, paužot neizpratni. «Kur ir solītais patriotisms, ka Nacionālo bibliotēku, valsts lepnumu, būvēs paši latvieši? Kāpēc ir jāaicina viesstrādnieki, ja valstī bez darba ir vairāk nekā 200 000 cilvēku?» – tā celtnieks.

Nacionālās būvkompāniju apvienības padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns nenoliedza bulgāru strādnieku algošanu, tomēr neatbildēja uz jautājumu, cik liels ir viņu atalgojums salīdzinājumā ar šīs profesijas Latvijas darbinieku saņemto algu un vai nebija iespējams šīs profesijas darbiniekus atrast šeit.

«Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta vadības un būvniecības komandā patlaban ir iesaistīti vairāki ārvalstu profesionāļi, tostarp itālieši, spāņi un bulgāri, kurus algojam konkrētu betonēšanas un veidņošanas darbu izpildei. Nav noslēpums, ka patlaban būvniecības darba tirgū ir krīzes situācija un labākie profesionāļi devušies peļņā ārpus Latvijas, tomēr Gaismas pils ir ļoti svarīgs projekts, un mēs nevaram atļauties iesaistīt šīs būves celtniecībā nekvalificētu darbaspēku.»

Abas pārējās būvniecībā iesaistītās būvkompānijas viesstrādnieku klātbūtni noliedza.

Uz jautājumu, kāpēc būvkompānijas aicina viesstrādniekus, Latvijas Būvnieku asociācijas vadītājs Viktors Puriņš apstiprina – tas ir bezkaislīgs ekonomiskais aprēķins.

Savukārt Kultūras ministrija uz jautājumu, kā vērtē viesstrādnieku iesaistīšanu būvniecībā, atbildēja, ka darbojas vien tikai tie eksperti, kurus nevar nolīgt Latvijā.

Autors: www.apollo.lv