Zemnieku saimniecībās visā Latvijā trūkst darbaspēka

Zemnieku saimniecībās visā Latvijā pietrūkst darba roku, ceturtdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Lauksaimnieku apvienība” valdes priekšsēdētāja Sandra Stricka.

“Laukos zemnieku saimniecībās ir ļoti liels darbaspēka trūkums, it īpaši kvalificēta darba spēka trūkums,” sacīja Stricka, norādot, ka darbs lauku saimniecībās notiek katru dienu, tāpēc nepieciešami gan sezonas, gan pastāvīgi darba veicēji.

Viņa skaidro, ka darbs laukos sabiedrībā tiek vērtēts kā fiziski smags un neprestižs, tāpēc cilvēki nelabprāt dodas strādāt uz lauku saimniecībām. “Lauksaimnieku apvienība” valdes priekšsēdētāja gan norāda, ka ar laiku darbs laukos ir modernizējies un vairs nav tik fiziski grūts.

Viņa pastāstīja, ka ceturtdien  organizācijas pārstāvji tiksies ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunātu šo problēmu.

“Tāpat centīsimies īstenot akciju, aicinot cilvēkus būt aktīviem un nākt strādāt laukos,” piebilda Stricka, norādot, ka laukos ļoti gaida darba rokas.

  • Jānis Labrencis

    Lauksaimniecību iznīcināt bija ļoti viegli. Atlika tikai ieviest PVN nodokļu sistēmu, noteikt Laukkredīta apgrozāmiem līdzekļiem 18% kredītlikmi un likvidēt visienesīgāko lauksaimniecības nozari cukura ražotni. Vēl klāt nāca vietējā, pašu ražotās produkcijas, tirgus likvidēšana un lauki palika tukši. Lai tagad laukiem atdotu dzīvību, viss process jāiet pretējā virzienā.