“Zemnieku saeima”: Latvijas laukos ārvalstu darbaspēka piesaiste ir neizbēgama

Latvijas laukos ārvalstu darbaspēka piesaiste ir gandrīz neizbēgama, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja “Zemnieku saeima” vadītājs Juris Lazdiņš, prognozējot, ka tas varētu notikt jau nākamgad.

Viņš norādīja, ka ņemot vērā, ka laukos cilvēku skaits samazinās, lauksaimniekiem darbaspēka trūkums ir ļoti aktuāla problēma.

Viņaprāt ārvalstu darbaspēka piesaiste galu galā būs neizbēgama un Lazdiņš prognozēja, ka tas varētu notikt jau nākamgad.

“Ukraina un Baltkrievija – varētu būt tās valstis, no kurām tiks piesaistīts darbaspēks,” sacīja “Zemnieku saeima” vadītājs, atsakoties gan minēt konkrētu strādnieku skaitu.

Jau vēstīts, ka lielākā daļa jeb 61,2% uzņēmēju jau izjūt problēmas ar kvalificēta darbaspēka atrašanu, bet vairāk nekā piektdaļa paredz, ka tādas drīzumā gaidāmas. No aptaujātajiem komersantiem 79,7% pauda, ka atbalsta ārvalstu studentu integrēšanu Latvijas darba tirgū. Šādus datus ieguvusi Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, aptaujājot 225 uzņēmumu vadītājus.

Aptaujas datus gan apšauba vairāki eksperti, norādot, ka Latvijā vēl nav sasniegusi dabisko bezdarba līmeni, un darbaspēku vēl var atrast valstī, nevis piesaistīt no ārzemēm.

Foto: Pixabay