Vēstniece: Brexit iznākumā svarīgs bija imigrācijas aspekts

Galvenie iemesli, kāpēc britu vēlētāju vairākums nobalsoja par Eiropas Savienības (ES) atstāšanu bija vēršanās pret imigrāciju un maksājumiem ES budžetā, uzskata jaunā Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Braže pieļāva, ka Lielbritānijas rīkotajā referenduma iznākumā svarīgs bija imigrācijas aspekts, tostarp tā bija vēršanās arī pret mūsu viesstrādniekiem, un lielajiem maksājumiem ES budžetā.

“Pēc “Brexit” sajūtas nebija patīkamas,” norādīja Braže, skaidrojot, ka pašreizējo viesstrādnieku statuss Lielbritānijā pēc referenduma nav mainījies, savukārt aizskaroša attieksme un diskriminācija pret cittautiešiem, viņasprāt, nav masveidīga.

Runājot par Latvijas prioritātēm, Braže norādīja, ka svarīga ir drošības stiprināšana, tautsaimniecības veicināšana un attiecību uzturēšana ar diasporu. “Drošības jomā Lielbritnāija ir viens no svarīgākajiem Latvijas partneriem, jo no britiem mēs pērkam daļu militārās tehnika,” piebida Braže.

Kā uzsvēra diplomāte, arī saites ekonomikā ir ļoti svarīgas. “Latvijas uzņēmējiem ir ļoti liela interese par ekonomisko saišu stiprināšanu, kas jau pašlaik ir ļoti aktīvas,” sacīja Braže, vienlaikus piebilstot, ka Lielbritānijas referenduma iznākums radījis zināmas neskaidrības par ekonomiskās sadarbības nākotnes perspektīvām.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 28.jūlijā, mudināja Lielbritāniju nekavējoties īstenot iedzīvotāju vairākuma izteikto gribu, oficiāli izstājoties no Eiropas Savienības (ES).

Foto:PublicDomainPictures/https://pixabay.com/en/users/PublicDomainPictures-14//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/