Ventspils šogad līderos rūpniecības produkcijas apjoma pieauguma ziņā

2018. gada jūlijā, salīdzinot ar 2017. gada jūliju, Ventspilī rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1,6%, žurnālistus informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā informēja Lembergs, Ventspilī rūpniecības izaugsme ir sešas reizes straujāka, nekā vidēji Latvijā. “Metālapstrādes un mašīnbūves nozares apgrozījums Ventspilī veido aptuveni pusi no visas apstrādes rūpniecības. Pirmajā pusgadā saražots produkcijas apjoms jau 57 miljoni eiro vērtībā. Pagājušogad, kas bija rekorda gads, bija 75 %, tā kā šogad vajadzētu būt pāri 100%,” sacīja Lembergs.

“Tā ir mūsu galvenā tautsaimniecības politika, jo jau 15 gadus esam skeptiski par tranzīta nākotni Latvijā, un pēdējo gadu ģeopolitiskie notikumi šo situāciju tikai pasliktina, un līdz ar to mums ir ļoti svarīgs rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums, un līdz ar to arī tas, lai nodarbinātība apstrādājošā rūpniecībā pieaugtu,” sacīja Ventspils mērs.

Viņš informēja, ka Ventspilī plānots atvērt trīs jaunas ražotnes, kur kopā būs nepieciešami 150 – 200 strādnieki.

Kā zināms, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā šī gada jūlijā, salīdzinot ar 2017. gada jūliju, ir palielinājies par 4,8%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 5,7%, savukārt eksportētajai produkcijai par 3,9%.