Ventspils šogad cer ieņemt vadošo lomu apstrādes rūpniecībā starp republikas nozīmes pilsētām

Ventspils pilsētā arvien sekmīgāk turpina attīstīties apstrādes rūpniecība – pērnais gads šajā jomā pilsētai bijis ļoti veiksmīgs un, kā pieļauj Ventspils mērs Aivars Lembergs, 2020. gads būs izrāviena gads, kas Ventspilij beidzot ļaus apsteigt savu tuvāko konkurentu apstrādes rūpniecībā – Valmieru.

Kā ierasts, Ventspils pilsētā strādājošo uzņēmumu produkcijas apjoma pieaugums šogad ir bijis lielāks nekā vidēji Latvijā. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, Ventspils pilsētā 2019. gada deviņos mēnešos apstrādes rūpniecības produkcijas izlaide uz 1 iedzīvotāju faktiskajās cenās bija 4713 eiro, kas ir otrs augstākais rezultāts starp Latvijas Republikas pilsētām.

“Mēs vēl aizvien nedaudz atpaliekam no Valmieras, bet Valmiera vienmēr ir bijusi industriāla pilsēta. [..]. Ja te nebūs kādas kolīzijas, kas saistītas ar Bordāna sankcijām Ventspilij un Lembergam, tad vajadzētu būt tā, ka šogad Ventspils apsteigs Valmieru,” uzsvēra Lembergs.

Viņš gan arī esošo rezultātu vērtē kā izcilu, norādot, ka “vēl pavisam nesen – pirms divdesmit gadiem, Ventspils bija pēdējā vietā saistībā ar apstrādes rūpniecību”.

Ventspils apstrādes rūpniecība, pēc politiķa sacītā, vairāk orientēta uz eksportu. “Starptautiskais tirgus ir noturīgāks, nekā vietējais tirgus,” savu izvēli pamato Lembergs.

Ne reizi vien Lembergs ir uzsvēris, ka Ventspilī lielāko pievienoto vērtību rada tieši apstrādes rūpniecība “Mēs neatsakāmies no transporta un nekad neatteiksimies, bet mēs nevaram ietekmēt Krievijas un ASV attiecības. Bet mēs darām un darīsim visu, lai apstrādājošajā rūpniecībā mēs būtu ar lielāku izrāvienu, nekā pārējā Latvija,” iepriekš izteicās Lembergs.

Kā zināms, lielākie metālapstrādes un mašīnbūves uzņēmumi Ventspilī ir SIA “Bucher Municipal”, SIA “Malmar Sheet Metal”, SIA “Ventspils metināšanas rūpnīca”, SIA “Kalmeta” un SIA “TC STEEL”.