Ventspilī vērojams visaugstākais rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums

Ventspilī turpina sekmīgi attīsties apstrādes rūpniecība. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums Ventspilī 2017.gadā sastāda 38%, kas ir augstākais rādītājs visā Latvijā .

Pērn Latvijā stabilu izaugsmi piedzīvojusi apstrādes rūpniecība. Kā liecina statistikas dati, visstraujāko izaugsmi piedzīvojusi tieši Ventspils, kur rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums pērn sasniedzis 38% un eksporta tirgū tas sastāda jau 154 miljonus eiro.

“Tas ir ļoti labs rezultāts. Ceru, ka šī tendence turpināsies. Mums nav cita alternatīva, kā vien attīstīt rūpniecību,” tā rūpniecības produkcijas apjoma pieauguma rezultātus komentējis Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš norāda, ka Ventspilī visstraujāk attīstījušās metālapstrādes, mašīnbūves un elektronikas nozares. Piemēram, metālizstrādājumu ražošanā pieaugums kopš 2008. gada ir trīskāršojies.

Lembergs uzsver, ka Ventspils apsteigusi tādus industriālus centrus kā Daugavpili, Jēkabpili, Rēzekni, Jelgavu un Liepāju, vienlaikus paužot cerību, ka tā, izaugsmei turpinoties, Ventspils spēs apsteigt arī Valmieru, kas šobrīd rūpniecības produktu apjoma ziņā atrodas pirmajā vietā.

“Mērķtiecīgs darbs devis šo rezultātu,” norādīja Lembergs, vienlaikus piebilstot, ka tas nebūt nav viegls darbs.

Šī gada janvārī, salīdzinot ar 2017. gada janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās kopumā Latvijā pieauga par 4,2 %.

Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā par 4,4%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,5% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 4,2%.