Ventspilī turpinās samazināties bezdarbnieku skaits

Reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2018. gada 16. aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, samazinājies par 10 bezdarbniekiem un ir 952 bezdarbnieki, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati. Savukārt NVA vakanču datu bāzē ir reģistrētas 170 aktuālas vakances.

Pēc oficiālajiem datiem, bezdarba līmenis Ventspils pilsētā joprojām ir zemāks nekā vidēji Latvijā. 2018. gada 16. aprīlī bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, ir 4,4%. Bezdarba līmenis Ventspils pilsētā ir zemāks nekā Latvijā vidēji par 0,8% punktiem un Kurzemē vidēji par 1,3% punktiem.

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju, Ventspils filiālē uz 2018. gada 16. aprīli NVA vakanču datu bāzē ir reģistrētas 170 aktuālas vakances. Skaitliski visvairāk pieprasītās darba vietas ir šādās profesijās – rokas lokmetinātājs (MMA) – 26, būvkonstrukciju montētājs – 12, metāla konstrukciju atslēdznieks – 10, metāla konstrukciju montētājs – 10, viesmīlis – 10, metāla apstrādes iekārtas operators – 6, elektromontieris – 6, pavāra palīgs – 5, metālapstrādātājs – 5, šūšanas iekārtu operators – 5 un lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu inertās gāzes vidē (MIG) – 5. Pārējās 42 profesijas, kas veido 59 darbavietas, ir pieprasītas ar 4 un mazāk vakancēm.

Pirms gada – 2017. gada 18. aprīlī Ventspils pilsētā bija 1 076 bezdarbnieki.

Kā zināms, Ventspils nepārtraukti attīsta gan savu infrastruktūru, gan pilnveido piedāvājumu uzņēmējiem un potenciālajiem darba meklētājiem. Kopš 2017. gada Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā darbojas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubators, kas topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem piedāvā plašu pakalpojumu klāstu un līdzfinansējuma iespējas, tā nodrošinot biznesa idejas straujāku un veiksmīgu attīstību.

Strauju attīstību piedzīvo arī Ventspils Digitālais centrs, kurš šonedēļ paziņoja, ka plāno apzināt esošo situāciju spēļu izstrādes jomā Baltijas jūras reģionā, lai pēc tam izveidotu komunikāciju ar likumlēmējiem, industrijas pārstāvjiem un citiem industriju ietekmējošiem dalībniekiem, ar mērķi izstrādāt rīcības plānu ar nepieciešamajiem industrijas uzlabojumiem.

Projekta rezultātā tiks izstrādāts komunikācijas un atbalsta tīkls industrijas speciālistiem. “Latvijā šī industrija ir ļoti vāji attīstīta, līdz ar to šai nozarei Latvijā ir liels izaugsmes potenciāls,” uzsvēra Ventspils Digitālā centra puses Matīss Stepiņš.