Vējonis: Pusotra gada laikā finanšu uzraudzības jomā ir ļoti daudz izdarīts

Latvijai paies ļoti ilgs laiks, lai sakārtotu finanšu sektoru, intervijā TV3 raidījumam “Nekā personīga” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piebilstot, ka pusotra gada laikā finanšu uzraudzības jomā ir izdarīts ļoti daudz.

Ņemot vērā, ka Latvijas finanšu videi zināmā mērā traģiski bija notikumi saistībā ar Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu un tās smagās aizdomas, kas uz viņu ir vērstas attiecībā uz kukuļu ņemšanu, Vējonis norādīja, ka jebkurš šāda veida skandāls rada ietekmi reputācijai un tā, kā tas notika arī vienlaicīgi ar tām problēmām, kas bija ABLV bankai, tad finanšu sektora reputācijai šie abi divi notikumi ir nodarījuši ļoti lielu nodarījumu. “Manuprāt paies ļoti ilgs laiks, lai mēs varētu atkopties no šī nodarījuma. Ja tiešam tur tiks pierādīts, ka ir veiktas nelikumīgas darbības, tas vienkārši apliecinās to, ka mēs arī augstākajā varā valstī esam gatavi vērsties pret šādām rīcībām,” uzskata Vējonis.

“Neapšaubāmi ASV ir mūsu stratēģiskais partneris, mēs ar viņu sadarbojamies un viņi sniedz rekomendācijas tur, kur, līdzīgi kā ārvalstu investoru padome, kur būtu nepieciešams veikt uzlabojumus, ir jautājums, cik Latvijas pusē ir gatavi šīs rekomendācijas ņemt vērā,” ASV lomu Latvijas lēmumu pieņemšanā skaidroja Vējonis, piebilstot, ka arī Pasaules banka ir ieteikusi kā veselības jomu kā sakārtot, izglītības jomu sakārtot un diemžēl, mēs ne vienmēr esam ņēmuši vērā šīs rekomendācijas.

Komentējot FKTK lēmumu attiecībā uz ABLV bankas pašlikvidāciju, Vējonis atzina, ka jau brīdī, kad viņš kļuva par prezidentu, viens no tādiem darbiem bija saistībs ar banku sektora uzraudzības kvalitātes uzlabošanu.  “Iepriekšējais FKTK vadītājs tika nomainīts pret Putniņa kungu un šo, nu 1,5 gadu laikā finanšu uzraudzības jomā ir ļoti daudz izdarīts. Tas, ka mums tur joprojām ir problēmas, jā, bet vienmer ir jāpatur prātā, ka katrā jautājumā ir 2 puses,” uzskata Vējonis.

Kā zināms, pēdējo mēnešu laikā Latviju skāruši vairāki vērienīgi finanšu skandāli. Viens no tiem saistīts arī ar ABLV banku, kas nesen uzsāka pašlikvidācijas procesu.

Foto: F64