Vējonis atbalsta Maizīša kandidatūru uz SAB vadītāja otru amata termiņu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis atbalsta Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pašreizējā vadītāja Jāņa Maizīša kandidatūru uz otru sava amata termiņu.

Vējonis intervijā LTV atzina, ka cer, ka SAB vadītājs Jānis Maizītis kandidēs uz otru sava amata termiņu nākamajā gadā. “Maizīša kunga kandidatūra ir visnopietnākā kandidatūra un es, protams, viņu atbalstu,” sacīja prezidents.

Vaicāts, vai viņš redz alternatīvas kandidatūras SAB vadītāja amatam, Vējonis norādīja, ka šo jautājumu plānots skatīt tuvākajā Nacionālās drošības padomes sēdē. Pēc tam padome nosūtīs savu priekšlikumu Saeimai, kam jāpieņem gala lēmums par SAB turpmāko vadību.

Maizīša pilnvaras SAB, kuru viņš vada kopš 2013. gada 2. maija, beidzas nākamā gada pavasarī.

Gatavību kandidēt uz SAB vadītāja amatu izrādījies arī Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (NSL). Kūtris pavēstīja, ka, ja pašreizējo SAB vadītāju Jāni Maizīti nevirzīs uz otro termiņu SAB vadītāja amatā, tad viņš ir gatavs kandidēt uz minēto amatu.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka to noteikti darītu tikai tad, ja Maizīti Valsts prezidents Raimonds Vējonis neizvirza otrajam termiņam.

Foto: Prezidenta kanceleja