Valdības koalīcija plāno atbalstīt Kazāka apstiprināšanu Latvijas Bankas padomē

Koalīcijas partijas, visticamāk, atbalstīs ekonomista Mārtiņa Kazāka apstiprināšanu Latvijas Bankas padomē.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Nacionālās apvienības un partijas “Vienotība” pārstāvji žurnālistiem atzinuši, ka varētu lemt pozitīvi par Kazāka kandidatūru.

Augsti tiek vērtēts fakts, ka Latvijas Banka un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) ir nolēmusi virzīt šo kandidatūru, kā arī tas, ka Kazāks nav saistīts ar Latvijas Banku.

Jau vēstīts, ka Latvijas Banka vērsusies Saeimā ar lūgumu apstiprināt amatā “Swedbank” galveno ekonomistu Mārtiņu Kazāku vakantajā padomes locekļa amatā.

Kazāks, kurš ieņem arī “Swedbank grupas” galvenā ekonomista vietnieka amatu, ir ieguvis doktora grādu ekonomikā Londonas Universitātē un savulaik strādāt sācis Finanšu ministrijā kā vecākais ekonomists, vēlāk – strādājis arī par pasniedzēju Rīgas Ekonomikas augstskolā.

Iepriekš ir bijis Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas biedrs, bet kopš 2014. gada – Fiskālās disciplīnas padomes biedrs.

Kā zināms, Saeima ceturtdien, 24.maijā, noraidīja Edvarda Kušnera apstiprināšanu Latvijas Bankas (LB) padomes locekļa amatā uz atkārtotu termiņu.

Foto: F64